مجموعه نانو صدرا، شما را به خرید انواع نانو ذرات، نانو پودر، کود نانو به صورت کلی نانو دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

پودر نانو نقره بهترین آنتی باکتریال جهان

این یک متن پیش فرض است.پودر نانو نقره بهترین آنتی باکتریال جهان محسوب می شود. پودر نانو ذرات نقره با قیمت فروش مناسب توسط شرکتهای نانو جهان تولید شده است.
نقره توانایی زیادی کشتن میکروبها دارد. به همین دلیل جزو بیشترین تجارت در زمینه نانو به نانو ذرات نقره اختصاص دارد. کاربردهای نانو ذرات نقره را می توان به صورت زیر خلاصه کرد.

نانو پودر نقره

نانو نقره در ابزارهای تشخیص

یکی از کاربردهای گسترده نانو ذرات نقره در زمینه محصولات پزشکی و دارویی است. محصولات پزشکی دسته بندی گسترده ای از پوشاک و منسوجات بیمارستانی گرفته تا داروهای خوراکی و تجهیزات طبی را شامل می شود. بهترین راه مقابله با بیماریها به ویژه سرطان که صعب العلاج می باشد تشخیص زودرس آن است. با استفاده از نانو نقره می توان حسگرهایی ساخت که می تواند سلولهای سرطانی را شناسایی کند.

نانو نقره آنتی باکتریال

نانو نقره آنتی باکتریال

محصولات ضد باکتری حاوی نانو نقره بسیار گسترده هستند. نانو نقره را می توان برای ضد عفونی کردن میوه و سبزی، دام و طیور، آب و بدن انسان استفاده کرد. این کاربرد گسترده پودر نانو نقره به دلیل مکانیزم یونی آن در محلول نانو نقره است. بیشتر کاربردهای آنتی باکتریال نقره در حالت محلول در آب است که در آن پودر نانو نقره را با آب به صورت کلوئیدی تهیه می کنند. دوز و غلظت نانو نقره در هر یک از محصولات متفاوت است. برای مثال برای کاربردهای خوراکی غلظت نانو نقره نباید بیش 500 پی پی ام باشد.

پودر نانو نقره

نانو سیال های مبتنی بر پودر نقره

نقره این فلز براق و سفید رنگ به بیشترین رسانایی گرمایی و الکتریکی را دارد. نانو سیال ماده است که از یک سیال مانند آب و یک افزودنی نانو تهیه شده باشد. سیال هایی که رسانایی گرمایی بالا دارند برای ساخت تجهیزات گرمایی مانند آبگرمکن های خورشیدی عالی هستند. رسانایی الکتریکی نانو نقره بیشتر در ادوات الکترونیکی می تواند کاربرد داشته باشد. در این ادوات گلوگاه اصلی اندازه تجهیزات است. نانو ذرات نقره در حد اتم ریز شده اند و برای حل این امر بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

پودر نانو نقره

سنتز سبز زیستی نانو ذرات نقره

سنتز سبز مجموعه روشهایی است که در آن برای تولید نانو ذرات از مواد شیمیایی استفاده نمی شود. در این روش مواد بکار رفته زیست سازگار هستند و آسیبی به محیط نمی رسانند.
تاکنون روشهای سنتز سبز زیادی برای تهیه نانو ذرات نقره استفاده است. گیاه مرزنجوش، اکالیپتوس، عصاره بهار نارنج، عصاره گیاه درمنه تاکنون برای سنتز نانو پودر نقره استفاده شده اند.
اثرات آنتی باکتریایی در محصولات گیاهی بسیار مهم است. اهمیت این امر به خاطر افزایش مقاومت میکروبها نسبت به آنتی بیوتیک ها در پاتوژنها است. مقاومت آنتی بیوتیکی که سرعت رشد زیادی پیدا کرده برای بهداشت عمومی یک خطر محسوب می شود. استفاده از نانو ذرات نقره درهای جدیدی برای ساخت محصولات ضد میکروبی است.

فروش کلویید نقره نانو ذرات

به تازگی ، چندین بار تلاش شده است برای کنترل عوامل بیماریزای عفونی و آلودگی ها ، از جمله توسعه روش های سنجش زیستی برای تشخیص سریع ویروس های عفونی. حسگر حسگرهای بنیادی و الکترون شیمیایی DNA الکتروشیمیایی با موفقیت برای تشخیص انواع پاتوژن های ویروسی مانند ویروس تبخال ، ویروس آنسفالیت ژاپنی یا ویروس آنفلوانزای نوع A مورد استفاده قرار گرفتند. علاوه بر تشخیص آلودگی به ویروس ، غیرفعال سازی باکتریایی / ویروسی گزینه ای برای کاهش خطر عفونت و جلوگیری از شیوع آن است. در این راستا ، ما بر روی توسعه نانومواد مبتنی بر نقره برای کاربردهای ضد میکروبی متمرکز شده ایم. در کارهای قبلی ، ما با استفاده از یک روش فتوشیمیایی اصلاح شده (که به عنوان روش تولنس اصلاح شده نامگذاری شده است) نانوذرات نقره کلوئیدی ریز پراکنده را توسعه دادیم. مشخص شد که با استفاده از تابش اشعه ماوراء بنفش همزمان در طی فرآیند کاهش ، تشکیل نانوذرات نقره کلوئیدی با قطر قابل کنترل و توزیع اندازه باریک حاصل می شود. مطالعات ما نشان داد که محلولهای توسعه یافته کلوئیدی نانوذرات نقره می تواند در قالب پراکندگی آبی بسیار پایدار تا چند ماه وجود داشته و فعالیت ضد باکتریایی قابل توجهی را در تست های مقیاس آزمایشگاهی به نمایش بگذارد. ما دريافتيم كه غلظت نقره منجر به مهار كامل رشد باكتريها كمتر از 1.0 ميلي گرم در ليتر 1 بود ، و اينكه در كار ما يافت مي شود به طور قابل ملاحظه اي كمتر از آنچه كه در گزارش هاي قبلي توصيف شده بود ~ 3-10 ميلي گرم L-1 بود. یافته های ما نشان داد که یک تکنیک پیشرفته مصنوعی و پایداری بیشتر پراکندگی NP های نقره خوب منجر به افزایش قابل توجه فعالیت ضد باکتری آنها می شود. علاوه بر این ، ما همچنین برخی از تست های کاربردی با استفاده از نانوذرات نقره را برای مقاصد ضد باکتریایی در مقیاس آزمایشگاهی تهیه کردیم.

نانو نقره آنتی باکتریال

کاربردهای بالقوه نانوذرات نقره

  • برای ماسکهای ضد باکتریایی
  • رنگهای امولسیون اکریلیک
  • و همچنین یک لایه پوشش روی پارچه های پنبه ای

تولید نانوذرات نقره رسوبی با اشعه ماوراء بنفش

همه معرفها از نظر سطح تحلیلی بوده و بدون خالص سازی بیشتر مورد استفاده قرار می گرفتند. در یک آزمایش معمولی ، 1.7 گرم (10 1.0 1.0 میلی مول) نیترات نقره (Aldrich ، 99.9)) در 100 میلی لیتر آب دیونیزه حل شد. سپس محلول نیترات نقره با 62/0 گرم (10 − 1/5 mol 1/5 مول) هیدروکسید سدیم رسوب داده شد (Aldrich ، 99٪). رسوب به دست آمده از اکسید نقره (Ag2O) در 100 میلی لیتر آمونیاک آبی (0.4 w وزنی ، وزنی 10 − 2/2 2. 2/2 مول) به صورت صافی فیلتر شد و محلول شفاف کمپلکس آمونیوم نقره ، [Ag (NH3) 2] + (aq) شکل گرفت. سپس ، 2.5 گرم (3/3 mol 9/3 مول) از اسید اولئیک (سیگما-آلدریچ ، 99 درصد) به صورت دراز به داخل مجتمع به دست آمده اضافه شد و محلول حاصل به آرامی به مدت 2 ساعت در دمای اتاق هم زده شد تا یکدست کامل ترکیب واکنش به دست آمد سرانجام ، 2 گرم (10 − 11/1 مول) گلوکز در دمای اتاق با همزن ملایم به مخلوط اضافه شد. روند کاهش محلول پیچیده نقره (در شیشه کوارتز) با تابش اشعه ماوراء بنفش آغاز شد. تیمار اشعه ماوراء بنفش به مدت 8 ساعت تحت همزن شدید و بدون گرمایش اضافی انجام شد. از لامپ UV (λ = 365 نانومتر ، 35 وات) به عنوان منبع نوری برای تحریک روند کاهش استفاده شد. جزئیات فرآیند سنتز را می توان در جای دیگر یافت . فرآیند آماده سازی کلوئیدی NPs نقره تحت تیمار UV با تنظیم زمان تابش و pH محیط کنترل شد. نمونه هاي پراكندگي آبي نانوذرات نقره كلوئيد با غلظت هاي مختلف نقره در محدوده 1 تا 10 ميلي گرم در ليتر 1 براي مطالعه حاضر آماده شدند.

پودر نانو نقره

اندازه گیری های فیزیکی و شیمیایی

ساختار کریستالی نمونه نانوسیلور با استفاده از پراش اشعه X (XRD ، Bruker D5005) با استفاده از تابش CuKa (λ = 0.154 نانومتر) در یک مرحله از 0.02 درجه (2θ) در دمای اتاق انجام شد. میکروسکوپ الکترونی عبوری (TEM، JEOL-JEM 1010) برای تعیین مورفولوژی و توزیع اندازه نانوسیلور انجام شد. ترکیب ذرات نانوسیلور با اشعه ایکس پراکندگی انرژی مشخص شد (EDX-Emax Horiba، S4800 Hitachi). غلظت نقره با استفاده از روش طیف سنجی جذب اتمی (AAS ، Shimadzu AA-6300) تعیین شد.

امید رحمانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه نانو صدرا، شما را به خرید انواع نانو ذرات، نانو پودر، کود نانو به صورت کلی نانو دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید